Klubikoosolekud toimuvad COVID-19 koroonaviiruse vältimiseks jätkuvalt Skype vahendusel!

Türi Rotary Klubi iganädalased koosolekud on alates 2021.aasta algusest toimunud Skype vahendusel, et vältida viiruse levikut, vähendada kontakte ning hoida ära nii kogukonna kui klubikaaslaste nakatumist. Loomulikult on silmast silma kohtumised väga oodatud kuid tore on tõdeda, et Türi Rotary Klubi liikmed on kenasti kohanenud ka veebipõhiste koosviibimistega, saame jätkuvalt igal nädalal osa huvitavatest ja silmaringi avardavatest ettekannetest ning säilib ka suhtlemisvõimalus heade sõpradega.

Kõik Türi Rotary Klubi liikmed ja külalised on koosolekutele igal esmaspäeval kell 12.30 oodatud! Tehniliseks abiks on vajadusel vend Kristo Keevend, lisainfot saab presidendilt: Pipi-Liis Siemann, telefon 5279775.

Rubriigid: Uudised | Lisa kommentaar

Eesti Rotary klubide võrkpall 2020

31. oktoobril 2020 toimusid Türi klubi korraldamisel IX Eesti rotariaanide meistrivõistlused võrkpallis. Osalesid Türi, Pärnu, Põlva, Viimsi ja Saaremaa klubide võistkonnad. Vapper uustulnukas oli Viimsi võistkond. Esialgselt olid ennast registreerinud  ka Viljandi klubi ja Soomest ühe  klubi võistkond, kes aga jäid kahjuks tervislikel põhjustel lõpuks tulemata. Mängiti esmakordselt Türi uues spordihoones, mis valmis koos koolihoonega õppeaasta alguseks.

Esimest korda üheksa aasta jooksul andis Türi klubi esikoha ära Pärnule. Tunnustame Pärnu klubi võidutahet ja head ettevalmistust! Kolmandaks mängis ennast Põlva, neljandaks Saaremaa ja viiendaks Viimsi võistkond. Türi klubi võistkonna koosseisus mängisid Taavi Jaaniste, Rain Kaarjas, Andrek Põllumäe, Raivo Pink, Kalmer Keevend ja Tarmo Thomson. Võistluste üldjuht oli endiselt Raul Roosimaa. Teda abistasid Paul  Poopuu, Toomas Jürgen, Raivo Pink jt. Kohtunikeks olid Villi Vantsi ja Eiko Tasa.

Täname kõiki osalenud klubisid! Võrkpall on võrratu!

Rubriigid: Uudised | Lisa kommentaar

Türi Rotary klubi toetas Türi Põhikooli väliõppeklasside rajamist

Türi Rotary klubi tegi oma 25. sünnipäeva puhul kingituse kohalikule kogukonnale ja toetas uue Türi Põhikooli juurde väliklasside rajamist. Türi Rotary klubi kingitusega ühinesid sõprusklubi Saksamaalt, Großefehn/Wiesmoor Rotary klubi. Üheskoos toetati väliklasside rajamist 7000 euro suuruses summas. 

Türi Rotary klubi liikmed külastasid esmaspäeval, 31. septembril vastvalminud Türi Põhikooli ja spordihoonet ning tutvusid nii õpikeskkonnaga kui sportimisvõimalustega. Klubi eelmise presidendi Kristo Keevendi sõnul peavad klubiilikmed kooli arengut väga oluliseks ja usuvad, et erinevate õpivõimaluste kasutamine tõstab hariduse kvaliteeti. 

Foto: Merle Rüütel

Rubriigid: Uudised | Lisa kommentaar

Kohtumine Kirna mõisas

13. augusti õhtul toimus Kirna mõisa kohvikus tore kohtumine vend Rain Eendraga Tartu Toome klubist, kes jagas oma klubi kogemusi, rääkis traditsioonidest, kasutatavatest “tööriistadest” ning projektidest. Oli huvitav omavahel jagada vahvaid näiteid klubisündmustest ning tõdeda, et põhilised toimimisviisid on meil sarnased. Kindlasti kõlas õhtu jooksul mõnigi hea idee, mida edaspidi edasi mõtelda ning klubi tegevuses kasutada. Türi Rotary klubi tänab Rain Eendrat huvitava ja inspireeriva kohtumise eest!

Rubriigid: Uudised | Lisa kommentaar

Türi Rotary klubi ketivahetuspidu

11. juulil 2020 toimus traditsiooniline ketivahetuspidu, kus president Kristo Keevend andis pidulikult presidendi ametiketi üle Pipi-Liis Siemannile. Olulist hetke olid kogunenud tunnistama lisaks klubivendadele ja -õele ka kõik meie kaaslased ning abikuberner Heldur Allese.

Meeleolukal koosviibimisel nautisime Türi Muusikakooli õpilaste ja õpetajate meisterlikku esinemist ning seltskondlikku suhtlemist. Lausuti tänusõnad eelmisele juhatusele ning eelmisele presidendile Kristole ning sooviti jõudu ja häid mõtteid uuele presidendile.

Foto autor: Teet Reier

Rubriigid: Uudised | Lisa kommentaar

Türi Rotary klubi toetas Türi valla olümpiaadivõitjaid

Türi Rotary klubi jätkas oma pikka traditsiooni toetada Türi valla koolides õppivaid tublisid õpilasi, kes on võitnud maakondlikul olümpiaadil esikoha või jõudnud vabariiklikul olümpiaadil esikolmikusse.

Tulenevalt erilisest aastast seekord vabariiklikke olümpiaade ei toimunud, mistõttu jagati tunnustusi maakondlike olümpiaadide võitjatele. Ühtekokku võitsid Türi valla õpilased maakondlikelt olümpiaadidelt 25 esikohta ning preemiad jagunesid 18 õpilase vahel, kellest kõige edukam võitis neli maakondlikku olümpiaadi (füüsika, keemia, bioloogia, matemaatika).

Kokku jagus esikohti kolmele Türi valla koolile – Türi Ühisgümnaasiumile 15 esikohta, Türi Põhikoolile 9 esikohta ning Retla-Kabala koolile 1

Rubriigid: Uudised | Lisa kommentaar

Türi Rotary klubi võitis 2019. aasta Eesti Rotary meistrivõistlused võrkpallis

Nagu juba traditsiooniks saanud, korraldasime ka sel aastal Eesti Rotary võrkpallimeistrivõistlusi. Selle korraldamise eest eriti suur tänu Raulile, kes on aastaid olnud turniiri peakorraldajaks. Võistlused toimusid seekord Türi Ühisgümnaasiumi võimlas. Avamisel osales ka piirkonna 1420 kuberner Tommy Wegge ning meie asekuberner Heldur Allese. Kokku osales neli klubi ning Türil õnnestus tiitlit kaitsta. Tihedalt Türi võiskonna kannul olid Viljandi, Pärnu ja Põlva.

Kahjuks jäi ära Soome Rotary võrkpalliturniir, kus oleme ka aastaid edukalt osalenud. Lubasime soome vendadele, et 2020 sügisel korraldame Soome Rotary võrkpallimeistrivõistlused meie. Lisaks on meil plaan ühendada (vähemalt sel korral) Soome ja Eesti Rotary võrkpallimeistrivõistlused. Samuti on läbi räägitud tulevikus Eesti Rotary võrkpallimeistrivõistluste korraldamise edasi andmise osas, kuid see selgub pärast 2020 võistlusi.

Vasakult: Raivo Pink, Rain Kaarjas, Taavi Jaaniste, Andrek Põllumäe, Kalmer Keevend

Rubriigid: Uudised | Lisa kommentaar

Kuberner Türi klubis

08.10.2018 külastas piirkonna 1420 kuberner Irmeli Viherluoto-Lindström koos asekuberner Heldur Allesega Türi klubi.  Jätka lugemist

Rubriigid: Uudised | Lisa kommentaar

Türi Rotary klubi uus liige

9. aprillil võttis Türi Rotary klubi oma liikmeks Ervin Jürisoo. Soovime Ervinile aktiivset osavõttu klubi üritustest ja lennukaid mõtteid Rotary liikumises osalemisel ja liikumise arendamisel

Rubriigid: Uudised | Lisa kommentaar

Türi Rotary klubi uus liige

22. jaanuaril võttis Türi Rotary klubi oma liikmeks Katrin Puusepp’a. Soovime Katrinile aktiivset osavõttu klubi üritustest ja lennukaid mõtteid Rotary liikumises osalemisel ja liikumise arendamisel

Rubriigid: Uudised | Lisa kommentaar